Demre-Kekova-Batıkkent Yat Turu

01 MAYIS – 31 EKİM ARASI YAPILMAKTADIR

HER SALI – PERŞEMBE – CUMARTESİ – PAZAR BAYRAM DA HER GÜN

Sevgili misafirlerimiz sizleri Kekova, üç tarafı dağlarla çevrili doğa ile tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir yeryüzü cennetidir. Aslında Kekova dediğimiz bölge; kıyıda kurulmuş Üçağız eski adı ile (Theimussa) ve buradan teknelerle ulaşılan, üzerinde kalenin bulunduğu Kaleköy (Simena ) ve karşısında boylu boyunca uzanan tarihi batık şehrin bulunduğu Kekova Adası’dır. Kekova bölgesinde bulunan eski Simena antik kenti üzerinde kurulmuş olan Kaleköy yarımada olmasına rağmen ulaşım sadece teknelerle sağlanmaktadır. Üzerinde Haçlılardan kalma kalesi bulunan Kaleköy şirin ara sokakları ile de ilgi odağı halindedir. Kekova’da Kaleköy’e gidip mutlaka şeftalili dondurmanın tadına bakmalısınız. Simena yarımadasının hemen karşısında bulunan Kekova Adası Likyalılar döneminde yani ikinci yüzyılda depremlerle yerle bir olmuş fakat Bizanslılar döneminde yeniden kurulup gelişmiş. Ancak Bizanslılar Arap istilaları yüzünden adayı terk etmek zorunda kalmışlar. 1990 yılından itibaren Kekova Adası, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilmiş ve Kekova Adası’ndaki batık şehrin olduğu yerlerde yüzmek yasaklanmıştır. Ancak Kekova Adası’nın hemen yanında bulunan Tersane koyunda da Bizanslılardan kalma kilise kalıntıları görülmekte ve hemen Kekova Adası’nın dibinde olmasına rağmen burada yüzme imkânı da bulunmaktır. Sadece tekne ile gelebileceğiniz Tersane Koyu’nda hem yüzebilir hem de karaya çıkıp tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Yine bu bölgede bulunan ve adı gibi olan Akvaryum Koyu, yüzmek için can atacağınız bir koy olup, Kekova da bulunan bu koya sadece tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. Kekova Adası’nda bulunan batık şehir, önemli bir tarihe sahip olduğu için Kekova yat turu kaçınılmaz olmaktadır. Tur programını detaylı açıklamadan önce belirtmek isteriz ki biz, özel tekne turları yaptığımız için programlarımızı hava şartları, koyların doluluk oranı ve misafirlerimizin arzuları doğrultusunda belirliyoruz. Diğer tur tekneleri ile aynı koyları paylaşmak yoğunluğa sebep olduğu için misafirlerimizin kendilerini rahat ve özgür hissedebileceği sakin koyları tercih ediyoruz.

Turumuza ortalama 2,5 saatlik 160 km bir yolculuk ile Demre Üçağız limanına varılmaktadır.

Turumuza ilk olarak bir günaydın ile sabah 06:30 da sizleri bulunmuş olduğunuz ana caddelerde ki güzergahınızdan alarak başlıyoruz. 2 saatlik yolculuğumuzdan sonra Demre Üçağız limanında bizleri bekleyen yatımıza yerleşip saat 10:00 da kendimizi Akdeniz’in soğuk ve berrak sularına bırakıyoruz. Yatımız her koyda ortalama bir saat yüzme ve güneşlenme molası vermektedir. Bu esnada Tavuk Izgara ve ev yemeği tadında ki zeytinyağlı mezelerimiz ile öğlen yemeğimiz hazır olurken demir atan yatımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından bir başka koya doğru hareket ediyoruz. yüzme molalrımızın bitiminde 17:00 de limana dönüyoruz.

Sevgili misafirlerimiz burada turu turumuz bitmiyor tabi ki de araçlarımıza yerleştik den sonra yolumuza devam ederek Antalya’ya 20:30 civarı almış olduğumuz noktalar da sizlerle vedalaşarak bir sonraki turumuzda sizleri tekrar aramızda görmek temennisi ile ayrılıyoruz. Hoş çakalın dostça kalın bizimle kalın katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.

TUR PAKET ÜCRETLERİ

LİMANA KENDİ GELEN KİŞİBAŞI ……….60 TL

LİMANA KENDİ GELEN 05 12 ÇOCUK.. 50 TL

ULAŞIM+YAT TURU KİŞİ BAŞI 120 TL

ULAŞIM+YAT TURU 06 – 12 ÇOCUK 100 TL

ULAŞIM+YAT TURU 00 – 05 ÇOCUK FREE

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Program dahilindeki tüm ulaşımlar
Yat gezisi
Yat’ta öğle yemeği ( Tavuk Izgara – Yoğurtlu Makarna – Bezelye – Salata – Saksuka – Meyhane Pilavı )
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
Yemekte ve teknede yapılacak ekstralar ve içecekler

Son Yorumlar

  FİYAT LİSTESİ

  Tarih YETİŞKİN 1 KİŞİ
  (Kişi Başı)
  YETİŞKİN 1 ÇİFT
  (Çift Kişi)
  HERŞEY DAHİL
  (Kişi Başı)
  1. Çocuk
  05 – 12 yaş
  1. Çocuk
  7 – 12 yaş
  HERGÜN 60,00 TL 120,00 TL 00,00 TL 50 TL 00,00 TL Rezervasyon